skip navigation
Home Calendar National Tournaments Marcelli Scoring Contacts Open International MVKWA Officials

2018 Cadet Marcelli Scoring

2018 Cadet Marcelli Leaders 5/13/18

118 Riley Ucker of Beast Mode
87 Rj Carpenter of Beast Mode
66 Jacob Norris of Samurai
61 Hadyn Danals of Beast Mode
59 Seth Shumate of Beast Mode
57 Kenny Marra of Samurai
55 Mason Cover of Bay
51 Alex Coleman of Cornhuskers
51 Samuel Vansickle of Shamrock
50 Anthony Czap of Green Machine
50 Brent Paulus of Parkview
50 Daniel Segura of Miron
50 Jaden Hardrick of Catalyst
50 John Martin Best of West Virginia
46 James Baumann of Beast Mode
45 Haden Offenberger of Enright
43 Brodie Stevens of Liberty Center
42 Nikeo Gonzalez of Beast Mode
41 Gavin Quiocho of West Virginia
40 Austin Ryder of Stampede
40 Ryan Prusinowski of Samurai
39 Hunter Miller of Parkview
39 Jayden Jones of SW Force
38 Deven Factor of Enright
38 Zach Evans of Shamrock
35 Cael Woods of SW Force
35 Casey Swiderski of BTW
34 Brayden Roberts of West Virginia
34 Corey Crawford of Beast Mode
34 Gunner Endicott of BTW
34 Jarrett Burress of Samurai
34 Michael Keeling of Samurai
31 Rupert Moore of Beast Mode
31 Trent Fausnight of Samurai
30 Anrico Cunningham of BTW
30 Cael Saxton of BTW
30 Max Pennix of Catalyst
28 Andy Williamson of Cardinal
28 Daniel Patten of Stow
28 Gage Daugherty of BC Brawlers
28 Jacob Smail of Green Machine
28 Matt Savick of SW Force
27 Damian Jarman of Simpson
27 Luke Acuna of Centerville
26 Colin Roberts of Green Machine
26 Daniel Devera of Seasons
26 Hudson Hall of Unattached
26 Nicholas Hickman of Unattached
26 Paul Haywood of Centerville
25 Damion Ryan of Centerville
25 Davin Rhoads of Parkview
25 Edward Suber of Shamrock
25 Jack Haskin of Foxfire
25 Jakob Beverly of SW Force
25 Jayden Jackson of Seasons
25 Marlon Yarbough of Green Machine
25 Max Shore of Shore Sports Club
25 Peyten Kellar of Nelsonville
25 Ryan Elrod  of Ohio Saints
25 Zachary Lyons of Samurai
24 Andrew Parker of Simpson
24 Benjamin Deguzman of Samurai
24 Carter Mickley of Parkview
24 Lincoln Kuba of Beavercreek
22 Cade Robertson of BTW
22 Emmett Cain of Cardinal
22 Garrett Golden of Beavercreek
22 Nate VanHouten of Columbus WC
22 Spencer Parker-Gorden of BTW
21 Joe Lansangan of Carroll
20 Anthony Wright of BC Brawlers
20 Caleb Edwards of Samurai
20 Deagan Foster of Samurai
20 Gavin Brown of Legacy
20 Hayden Pummel of Beast Mode
20 Jacob Jones of Pennsylvania
20 Jake Evans of BTW
20 Jason King of Carroll
20 Mick Burnett of BTW
20 Robert McCardle of West Side(CLE)
18 Aidan Agin of Lancaster
18 Alec Homan of BTW
18 Bo DiJolius of Aurora
18 Brenden Hamilton of Samurai
18 Corey Haney of Seasons
18 Daniel Lehman of WrestlingFactory
18 Deaglen Pyle of Centerville
18 Dominic Policano of Kings Knights WC
18 Garrett Lautzenheiser of Parkview
18 Jacob Reed of Lancaster
18 Jameson Shenberger of BTW
18 Luke Chaddock of Samurai
18 Tyler Swindorski of BTW
18 Tyson West of Clyde
16 Aaron Morton of Unattached
16 Alex Garee of BTW
16 Andrew Ninh of Beast Mode
16 Austin Sodemann of Fairfield
16 Cameron Piercy of Perrysburg
16 Garrett Golden of Prodigy
16 Joseph Sirignano of Catalyst
16 Justin Bradford of Blackman
16 Kyren Butler of Green Machine
16 Logan Krulik of Samurai
16 Logan Messer of Wadsworth
16 Mason Sutander of Cardinal
16 Nathan Barrett of SW Force
16 Ramakrishna Ghandi of ECCW
16 Shandi Anz of BTW
16 Teegan Scott of Whitmer
16 Zachary McMinn of Columbus WC
15 Josh Orlett of Prodigy
14 Adam Auttelet of Centerville
14 Antonio Burns of London WC
14 Cade Grezlik of West Side(CLE)
14 Carlton Roberts of BTW
14 Carter Winegardner of Enright
14 Cody Miller of Bad Karma
14 Damien Ryan of Centerville
14 Dylan Hines of Tri-Valley
14 Evann Coy of Beast Mode
14 Jaxon Smith of Kings Knights WC
14 Joseph Eckelberry of Unattached
14 Justin Knipper of Prodigy
14 Kendall Bostelman of Foxfire
14 Lian Dailey of Columbus WC
14 Marcus Wolff of Samurai
14 Mason Glaze of Foxfire
14 Mcale Callahan of Cardinal
14 Nathan Urry of Falls
14 William Scavuzzo of Seasons
13 Hunter Shepherd of BC Brawlers
13 Joe Hammond of Prodigy
13 Joseph Hammond of Prodigy
13 Logan Daubenspeck of N Canton
12 Brendan Cleaver of Columbus WC
12 Canyon Wells of Green Machine
12 Carson Meyer of Streak Dawgerz
12 Carter Kroll of SW Force
12 Carter Paulus of Samurai
12 Casey Barnett of BTW
12 Christopher Jackson of Foxfire
12 Connor Cass of Foxfire
12 David Fitzpatrick of West Side(CLE)
12 Gage Gibson of Green Machine
12 Jackson Reincke of Arsenal
12 Jacob Nelson of Groveport
12 Jarod Mendoza of juggernaut
12 Liam Conway of Legacy
12 Mark Chambers of PA - McDowell WC
12 Michael Petrella of Cardinal
12 Nicholas Ifju of Columbus WC
12 Nolan Gentry of Prodigy
12 Pierce Jordan of Simpson
12 R J Carpenter of Beast Mode
12 Wyatt Abele of Enright
12 Zachary Osborne of Franklin
10 Bryce Allison of BTW
10 Cameron LaCure C126 of Legacy
10 Camron Lacure of Legacy
10 Caylan Hinton of Barbarian
10 Chase Bockmyer of SW Force
10 Cole Kager of Unattached
10 Cooper Krauth of Seasons
10 Douglas Terry of Team Miron
10 Dylan Fisback of Arsenal
10 Ethan Hatcher of Seasons
10 Ethan Smith of Lake Co. Storm
10 Garrette Siebeneck  of American Dream
10 Jack Tucker of West Cincinnati
10 James Bronstrup of Seasons
10 John Altenau C94 of Unattached
10 Johnny Schirmer of Blanchester
10 Joseph Petrella of Cardinal
10 Joseph Reinert of Bethel Tate
10 Kenney Harless of Blackman
10 Kody Goffin of Beast Mode
10 Kyle Rowan of Perry
10 Lacy Harvey of Parkview
10 Lander Hacker of Wadsworth
10 Lazaar Gasic of Seasons
10 Liam Plants of Cardinal
10 Logan Attisano of Legacy
10 Luke Geog of Miron
10 Marie Machado of Fairmont
10 Mason Brugh of Wadsworth
10 Matthew Horner of Prodigy
10 Michael Garcar of WrestlingFactory
10 Mike Lewarchick of Wadsworth
10 Nathan D`Agustino of Catalyst
10 Nick Alvarez of Legacy
10 Noah Ewen of Miron
10 Richard Delsanter of WrestlingFactory
10 Sal Perrine of Seasons
10 Sean Seefeldt of WrestlingFactory
10 Toby Amburgy of Catalyst
10 Tyler Davis of BTW
9 Andrew Donahue of Unattached
9 Cj Collins of Catalyst
9 David Frederick of CJ
9 Devon Salsberry of Samurai
9 Eli Meinhard of Team Terrell
9 Grant Marshal of Beast Mode
9 Tommy West of WrestlingFactory
8 Aneesh Vyas of Lakota West
8 Anthony Sagaris of TTWC
8 Austin Shepherd of Unattached
8 Ben Vanadia of Seasons
8 Bret Minnick of BTW
8 Brody Conley of BTW
8 Colin Koenig of WrestlingFactory
8 Devin Easton of West Virginia
8 Donald Otto of Battle Zone
8 Drew Bowser of Liberty Center
8 Ethan Snyder of Green Machine
8 Gabriel Harman of Cardinal
8 Hunter Griffin of Wadsworth
8 Ian Stokell of Beast Mode
8 Ismael Ayoub of Miron
8 Jake Gerding of Lakota West
8 Jason Reeves of Jorgo Gurgel
8 Joey Averill of Arsenal
8 Josiah Kennedy of Demas WC
8 Logan Brown of Centerville
8 Logan Scott of Fightopia
8 Luis Caraballo of Falls
8 Matt Ellis of Legacy
8 Miles Pearson of Upper Arlington
8 Owen Bingamon of BC Brawlers
8 Pete Fenton of Lakota West
8 Peyton Fenton of BTW
8 Robert Sagaris of TTWC
8 Sadik Ahmed of Columbus WC
8 Simon Taraska of Lake Co. Storm
8 Troy Kennedy of Shore Sports Club
8 Tyson Sieg of Shamrock
8 Will Blevins of Unattached
8 William Fenton of Lakota West
8 Zane Finley of Protonn
7 Carter Lloyd of Seasons
7 Cole McCammon of Simpson
7 Colton Smith of Pennsylvania
7 Gavin Legault of Kings Knights WC
7 Jake Powell of Green Machine
6 Andrew Dulcie of Perry
6 Anthony Rizzo of Seasons
6 Anthony Trivisonno of Lake Co. Storm
6 Ashton Macri of Prodigy
6 Austin Birko of Beast Mode
6 Ben Blevins of Little Miami
6 Benjamen Whetley of Lakota West
6 Brayden Johnson of West Virginia
6 Brendon Severs of Akron Wrestling Club
6 Brennan Stang of Falls
6 Conner Burrus of Ohio Dawgz
6 Connor Euton of Disabato
6 Cory Stifler of Wadsworth
6 Derek Elrod of Ohio Saints
6 Derek Hurst of Samurai
6 Desmond Diggs of Xenia
6 Dylan Le of Miron
6 Ethan Wannett of American Dream
6 Garrett Hilliard of Samurai
6 Hunter Land of Lake Co.
6 Jack Elmore of WrestlingFactory
6 Jason Cascadden of Foxfire
6 Joey Grecenuk of Seasons
6 Joshua Mahich of Lakota West
6 Logan Robinson of Samurai
6 Mason Lorenz of Shamrock
6 Micah Norwood of Lancaster
6 Michael Crawford of Samurai
6 Michael Phelps of Columbus WC
6 Michael Prikryl of Samurai
6 Nick Campbell of Seasons
6 Noah Inboden of Nelsonville
6 Peyton Lemon of Battlezone
6 Quentin Whithill of Shamrock
6 Riley Martin of Beavercreek
6 Ronald Dimmerling of Perry
6 Sam Tillett of Ohio Elite
5 Aaron Fisher of Blackman
5 Carl McKenzie of St. Xavier
5 Chance Robinson of WrestlingFactory
5 Collin Wonner of Jameson
5 Daniel Adams of Samurai
5 Jacob White of West Side(CLE)
5 James Slocum of Golden Eagle Wrestling Club
5 Porter Blackmond of Simpson
5 Walker Uhl of SW Force
4 Aidan Corrigan of Arsenal
4 Alex Hobbs of Unattached
4 Austin Awan of Troy Christian
4 Ben Sponseller  of Samurai
4 Brandon Burkhart of Falls
4 Brendan Demuynck of Seasons
4 Brodey Parsons of Perry
4 Bryce Keckley of Miron
4 Caiden Hart of Green Machine
4 Cameron Zollars of Perry
4 Camren Foster of Liberty Center
4 Carson Ingram of Protonn
4 Charles Williams of Cardinal
4 Colby Simon of ATP
4 Dominic Kinney of SW Force
4 Hudson Poole of WrestlingFactory
4 Hunter Vogus of Unattached
4 Ian Reed of Seasons
4 Jack O Donnell of Seasons
4 Jacob Hlifka of Lake Co. Storm
4 Jake Gooding of Westerville North
4 John Schmidt of Seasons
4 Nicolas Alvarez of Legacy
4 Noah Rios of Eagle
4 Rian Spangler of Bad Karma
4 Roman King of Lakota East
4 Shane Bianchi of Seasons
4 Trace Thomas of Protonn
4 William Davis of Seasons
4 Zayne Lehman of Seasons
3 Christopher Bennett of BTW
3 Fuanyi Fobelleh of Columbus WC
3 Josef Schlade of Centerville
2 Blake Schaffer of Shamrock
2 Brayden James of Blackman
2 Brenden Pfeifer of Battlezone
2 Clay Ours of Cardinal
2 Daniel Sheard of Catalyst
2 Daniel Yu of WrestlingFactory
2 David Miller of Seasons
2 David Shannon of Green Machine
2 Hunter Allen of Samurai
2 Jeri Ruiz of West Side(CLE)
2 Matthew Hartle of Seasons
2 Michael Johnson of Seasons
2 Miganeh Drame of Dublin Sciota
2 Noah Lippeatt of Catalyst
2 Parker Croston of WrestlingFactory
2 Spenser Fulton of Perry
2 Teddy Haring of SW Force
2 William Lawless of Unattached
1 Aiden Camp of West Side(CLE)
1 Alex Tommer of Lakota West
1 Brendan Barber of Blackman
1 Christian Odom of Green Machine
1 Christian Padro of Lutheran West
1 Christopher Yoak of Attack System
1 Cory Buerlen of Seasons
1 Daniel Chapman of Samurai
1 Dewon Ellison of FCA OH
1 Edwin White of Columbus WC
1 Ethan Borstelman of Liberty Center
1 Ethan Forrest of Seasons
1 Gabrial Aly of Columbus WC
1 Hugh Peterson of Cardinal
1 Jacob Toth of Falls
1 Jared Jones of Pennsylvania
1 Jordan Ballard of Norwayne
1 Joseph Goldberg of Green Machine
1 Kris Darlington of BC Brawlers
1 Manuel Hasbach of St. Xavier
1 Michael Moffa of Seasons
1 Naseem Maali of Green Machine
1 Nathan DiGello of Unattached
1 Noah Houchins of Columbus WC
1 Robert Simon of Falls
1 Tanner Steiner of Proton